اجلاس جهانی سامبو با حضور سرپرست انجمن سامبو ایران برگزار شد/ ترکمنستان میزبان مسابقات جهانی 2020

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های رزمی، کنگره  فدراسیون جهانی سامبو ۷ نوامبر در هتل گراند پلازا چئونگ جو کره جنوبی با حضور ۷۶ کشور  برگزار شد.

در این نشست واسیلی شستاکوف رئیس فدراسیون جهانی  به ارائه گزارش برنامه ها پرداخت و در ادامه گزارش مالی توسط نایب رئیس فدراسیون ارائه شد که مورد تصویب اعضاء قرار گرفت.

در این کنگره در خصوص نحوه عضویت موقت در کمیته بین المللی المپیک و حضور در سایر مسابقات مولتی اسپورت و وتوسعه سامبو در سطح جهان بصورت قاره به قاره پرداخته شد .

در ادامه نشست از ساخت بزرگترین مرکز بین المللی سامبو در مسکو خبر داده شد و مقرر گردید از سال جدید شرایط ثبت نام و رزشکاران و اعضاء کشورها همه به صورت الکترونیکی اجرا گردد.

همچنین شستاکوف به رسمیت شناخته شدن سامبو توسط کمیته بین المللی المپیک IOC در سال ۲۰۱۸ را مهمترین اتفاق سال گذشته دانست.

در ادامه با تصویب اعضای مجمع، عضویت موقت کشورهای بحرین، بنگلادش، ماکائو، هنگ کنگ، ساحل عاج، آنگولا و مالی به عضویت دائم تبدیل شد، ضمن اینکه استرالیا و مصر نیز به عنوان اعضای موقت پذیرفته شدند.
لازم به ذکر  سامبو در حال حاضر  ۱۱۱  عضو دارد که در مسابقات جهانی کره ۸۰ کشور حضور دارند ،که تعداد ۷۶ نماینده آنان در این کنگره شرکت نمودند.

دکتر عباسعلی اکبری سرپرست انجمن سامبو ایران نیز در این نشست حضور داشت و در دیدارهایی با مقامات فدراسیون جهانی به منظور رشد و توسعه سامبو ایران به گفت و گو پرداخت.

به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر